Certezza erbjuder tjänster för att bygga ett eget PKI för både interna och externa miljöer. Vi har lång erfarenhet inom området och har bl.a. varit med och byggt SITHS som kan ses som ett av Sveriges största PKI.
Certezza erbjuder tjänster för att bygga ett eget PKI för både interna och externa miljöer. Vi har lång erfarenhet inom området och har bl.a. varit med och byggt SITHS som kan ses som ett av Sveriges största PKI.
PKI
Certezza erbjuder följande tjänster inom området:
Smarta kort
Certezza kan hjälpa er genom hela processen kring att ta fram ett smart kort för den egna organisationen. Vi går bland annat igen om följande:
För mer information och frågor, kontakta: sales@certezza.net
Certifikat
Vi samarbetar med internationella tjänsteleverantörer för att erbjuda färdiga paketlösningar för att generera publika certifikat för er organisation. Vi erbjuder dels lösningar där ni själva kan administrera era certifikat, eller tjänster där vi tar hand om certifikathanteringen.
Beställning av servercertifikat
Certezza utfärdar certifikat från de marknadsledande certifikatsutfärdarna och du kan på ett enkelt sätt beställa nya certifikat via vår certifikatportal: Certezza certifikatportal
Information
Har du frågor om portalen eller behöver hjälp vid nyckelgenerering eller liknande, kontakta vår certifikatfunktion på cert@certezza.net eller 08-791 92 00 (Support).
Utfärdare vi samarbetar med
![]() | ![]() | ![]() |